Simulare Admitere

Autoevaluarea constantă este o etapă importantă în cadrul pregătirii pentru un examen de admitere la facultate. Conștientizarea nivelului de cunoștințe determină modul în care fiecare elev își adaptează procesul de învățare, astfel încât să aibă timp să aprofundeze toată materia.

Universitatea Națională de Știință și Tehnologie POLITEHNICA București oferă tuturor elevilor șansa de a-și testa cunoștințele prin intermediul unui examen serios, specific mediului universitar. Astfel, în fiecare an, sprijinim elevii care vor să își evalueze pregătirea prin organizarea unei simulări a examenului de admitere. Scopul acestei evaluări este acela de a îi ajuta pe viitorii studenți să se familiarizeze cu formatul unui astfel de examen, dar și să îi conștientizeze dificultatea.

Detalii despre eveniment
  • Zile