Simulare Admitere

Autoevaluarea constantă este o etapă importantă în cadrul pregătirii pentru un examen de admitere la facultate. Conștientizarea nivelului de cunoștințe determină modul în care fiecare elev își adaptează procesul de învățare, astfel încât să aibă timp să aprofundeze toată materia.

Universitatea Națională de Știință și Tehnologie POLITEHNICA București oferă tuturor elevilor șansa de a-și testa cunoștințele prin intermediul unui examen serios, specific mediului universitar. Astfel, în fiecare an, sprijinim elevii care vor să își evalueze pregătirea prin organizarea unei simulări a examenului de admitere. Scopul acestei evaluări este acela de a îi ajuta pe viitorii studenți să se familiarizeze cu formatul unui astfel de examen, dar și să îi conștientizeze dificultatea.

📢 START ÎNSCRIERI!

✔ Suntem încântați să vă anunțăm că înscrierile pentru Simularea Examenului de Admitere la POLITEHNICA București sunt acum deschise!

👉 Cum te înscrii?

1. Crează-ți cont pe ➡️ https://admiteresim.pub.ro/;

2. Completează secțiunile: date personale, studii anterioare și opțiuni înscriere;

3. Încarcă dovada plății în secțiunea Documente;

4. Felicitări, ai reușit să te înscrii! După verificarea datelor, locul tău la simularea examenului va fi asigurat.

📝 Ai neclarități în ceea ce privește completarea câmpurilor de pe platforma de înscriere? Organizatorii evenimentului ți-au detaliat toate etapele necesare înscrierii aici ➡️ https://bitly.ws/3eGgL

🎓 Fiecare pas contează în călătoria ta către succes! Înscrie-te la Simularea Examenului de Admitere la POLITEHNICA București până la data de 13 martie și fii pregătit pentru a-ți atinge visurile!

#PolitehnicaBucurești #ACS #LSAC #ETTI #LSE #SimulareExamenPolitehnicaBucurești #viitorul_e_aici

Inscrierea la simulare va fi disponibila pana pe 13 martie. V-am lasat si grafica folosita, in caz ca aveti nevoie.

17 martie 2025 10:00 am
    17 martie 2025 4:00 pm