PoliSPORT

POLITEHNICA București și Clubul Sportiv Universitar Știința lansează prima ediție PoliSPORT – un eveniment dedicat dezvoltării personale și colective prin intermediul sportului.

Credem cu tărie că sportul este o parte esențială a educației: are puterea de a forma caractere și de a crea comunități unite. De aceea, pe 9 noiembrie, invităm cu bucurie membrii comunității POLITEHNICA București să se implice activ în competiții și activități recreative!

CSU Știința – Politehnica București este un club polisportiv studențesc ce funcționează după o strategie occidentală de management și bune practici. Asemenea universităților americane și vest-europene, clubul și-a propus să transforme studenții ambițioși în sportivi cu performanțe, iar pe sportivii talentați în indivizi preocupați de educație și carieră.

Cu o suprafață de 60 de hectare, Campusul POLITEHNICA București nu este doar un loc de învățare, ci un adevărat colț verde în inima orașului. Cu numeroase spații verzi, alei umbroase și zone dedicate relaxării în aer liber, campusul oferă un mediu prietenos și stimulant, ideal pentru dezvoltarea academică și recreere.

9 noiembrie 2024 10:00 am
    9 noiembrie 2024 6:00 pm