PoliFest

PoliFest – cel mai mare târg educațional din domeniul ingineriei

PoliFest este evenimentul care creează o punte între generații și conectează comunitatea viitorilor ingineri cu cele mai vizionare companii din România. Pe perioada festivalului, POLITEHNICA București își deschide porțile pentru toți elevii dornici să devină inginerii viitorului. Totodată, elevii și studenții își pot întâlni viitorii angajatori și pot afla noutăți despre piața muncii, despre oportunitățile de carieră, precum și despre cele mai noi tendințe din tehnologie și educație.

Cea de a XII-a ediție PoliFest a reunit zeci de mii de participanți de toate vârstele, reprezentanți ai companiilor și o multitudine de oportunități socio-profesionale. Timp de 3 zile, au avut loc conferințe ştiinţifice, workshop-uri, expoziții de echipamente și noi tehnologii, prezentări de oferte educaționale ale facultăților, dar şi de oportunități de angajare, precum şi alte manifestări conexe.

SAVE THE DATE: 18-20 aprilie 2024

Site-ul evenimentului: polifest.upb.ro