MaterialFEST

POLITEHNICA București, prin Facultatea de Știința și Ingineria Materialelor, organizează prima ediție MaterialFEST – un eveniment dedicat inovației într-un domeniu care stă la baza tuturor ramurilor ingineriei.

MaterialFEST își propune să aducă împreună studenți, profesori, cercetători și reprezentanți ai industriei. În cadrul acestui eveniment, participanții au ocazia să exploreze ultimele descoperiri și tehnologii în domeniul materialelor, să participe la demonstrații practice și să se conecteze cu experți de renume.

RoMat 2024

MaterialFEST găzduiește ce-a de a X-a ediție a Conferinței Internaționale de Știința și Tehnologia Materialelor – RoMat 2024. Oameni de știință din întreaga lume vor discuta la POLITEHNICA București despre materialele viitorului și despre perspectivele industriei în contextul geo-politic actual.

14 noiembrie 2024 10:00 am
    15 noiembrie 2024 6:00 pm