Poli E-FEST

Developed by E-ngineers

Played by E-verybody

Poli E-FEST – cel mai mare eveniment dedicat industriei jocurilor video

Popularitatea jocurilor video a deschis noi căi de inovare și avans tehnologic într-un domeniu profund interdisciplinar, unde ingineria joacă rolul principal. Poli E-FEST este evenimentul care pune în evidență importanța tehnologiei în dezvoltarea domeniului care promite să devină o industrie a viitorului.

Mii de elevi și studenți din toată țara se întrec anual în cadrul celei mai mari competiții de jocuri video din România. Participanții au șansa să își folosească abilitățile și să concureze pentru premii în valoare de zeci de mii de euro. Cele mai apreciate jocuri ale momentului, dar și cei mai îndrăgiți influenceri din domeniu sunt elementele care transformă Poli E-FEST într-un adevărat festival de gaming.

În cadrul primei ediții a evenimentului, 1600 de elevi și studenți au participat la competiții de League of Legends, FIFA 23, Valorant, Counter-Strike: Global Offensive sau PUBG Mobile și s-au luptat pentru premii în valoare de peste 20.000 de euro. Timp de trei zile, atmosfera a fost animată de zeci de mii de spectatori, prezenți atât fizic, în campusul POLITEHNICA București, cât și online. Toate jocurile au fost transmise live, comentate de jucători profesioniști și promovate de invitați speciali.

SAVE THE DATE: 26-28 aprilie 2024

Împreună putem duce conceptul de Lan Party la un alt nivel!

Vă așteptăm la următoarea ediție POLI E-Fest, în perioada 26-28 aprilie 2024, în campusul POLITEHNICA București.

Site-ul evenimentului: efest.upb.ro
Pentru a putea participa înregistrează-te acum accesând următorul link: bilete.upb.ro
    26 aprilie 2024 10:00 am
    28 aprilie 2024 4:00 pm